Main Menu

Kto sme

Varistar je čisto česká spoločnosť zaoberajúca sa poradenskou, konzultačnou a obchodnou činnosťou so zameraním na inovatívne technológie v poľnohospodárstve. Geograficky sme aktívni v oblasti strednej a východnej Európy. Zameriavame sa na multidisciplinárne projekty prepojenia poľnohospodárstva s informačnými technológiami, ktoré prinášajú významnú pridanú hodnotu našim klientom. Kľúčovým faktorom našej činnosti je dlhodobosť projektov, ktorými sa snažíme dosahovať prínosy pre svojich stálych klientov a kontinuálne a dlhodobo vylepšovať výsledky ich hospodárenia. Hlavným meradlom našej činnosti je dosiahnutie dodatočného zisku pre našich klientov a tým nadviazanie obojstranne prínosného vzťahu. Máme bohaté skúsenosti s projektmi poskytovania služieb formou outsourcingu na kľúč. Spoločnosť založil a riadi manažment s dlhoročnými skúsenosťami z nadnárodných firiem a projektov v oblasti poľnohospodárstva a informačných technológií.

 

Ocenenia

S projektom Varistar sme sa zúčastnili niekoľkých prestížnych firemných súťaží. Každého ocenenie si veľmi vážime a je pre nás motiváciou do budúcnosti.

 

2023

Fast50 2023

V hlavnej kategórii rebríčka Deloitte Fast50 pre najrýchlejšie rastúce technologické firmy v regióne CEE (stredná a východná Európa) sme sa umiestnili na 33. mieste, medzi firmami v Českej republike potom na mieste 12.

 

2021

Firma roku logo 2021IBM 2021 3
V prestížnej súťaži IBM Firma roku sme sa stali víťazom regionálneho kola a v celoštátnej súťaži sme obsadili 3. miesto!.

Laureate of the 2021 Deloitte Growth Star award white

Podkategória súťaže Technology Fast 50, ktorú vyhlasuje spoločnosť Deloitte, Growth Stars je určená mladším spoločnostiam, ktoré ešte nespĺňajú požiadavky hlavnej súťaže. V tomto ročníku sme sa umiestnili na 9. mieste medzi spoločnosťami zo strednej Európy, Pobaltia a východnej Európy.

 

2020

Impact star

Najnovším ocenením je cena Impact Star, ktorú sme získali v rámci súťaže Technology Fast 50 vyhlasovanú spoločnosťou Deloitte. Impact Star je špeciálna cena pre firmy z každej krajiny stredoeurópskeho regiónu, ktoré vyvinuli unikátny a inovatívny produkt či poskytujú služby, ktoré majú revolučný vplyv na trh. Ocenenie môže získať aj firma, ktorá úspešne prepája významné digitálne produkty či služby s pozitívnym dopadom na spoločnosť a / alebo životné prostredie.

Logo soute
Jeden z našich najnovších úsplěchů je umiestnenie medzi 8 najlepšími inovatívnymi startupy v regióne Strednej Európy (ČR, SR, PL, HU, AT, CH) v rámci celoeurópskej súťaže Invivo Quest EuroTour 2020-2021. Tohtoročný 4. ročník bol venovaný témam súvisiacim so zmenou klímy. Prihlásiť sa mohli startupy venujúci sa napríklad precíznemu poľnohospodárstvu, výrobe biostimulantů, udržateľnému balenie potravín a ďalším inovatívnym riešeniam v oblasti poľnohospodárstva a potravinárskeho priemyslu.

firma roku
V súťaži Vodafone Firma roku 2020 v Českej republike sme sa umiestnili medzi desiatimi najlepšími firmami v Stredočeskom kraji.

 

2019

pecet velka
V roku 2019 sme boli finalistami súťaže Nápad roku 2019. V rámci tejto súťaže sme získali ocenenie Profinit Technologický projekt roku.

 

2018

Startup roku
V roku 2018 sme sa stali finalistami súťaže Nejlepší startup 2018.

 

 

Naši partneri

V roku 2020 sa Varistar stal súčasťou inkubátora ESA BIC Prague! Podnikateľský inkubátor ESA BIC Prague sa zameriava na inkubácii a rozvoj technologicky progresívnych startupov, ktoré vo svojich komerčných produktoch či službách využívajú vesmírnych technológií alebo systémov. Veríme, že naša spolupráca bude úspešná, a usilovne pracujeme na novinkách pre našich zákazníkov pre ďalšiu sezónu!

Spolupracujeme aj so Stredočeským inovačným centrom, ktoré podporuje výskum, vývoj a inovácie na území Stredočeského kraja. Stredočeskej inovačné centrum utvára partnerstvá a nadväzuje spoluprácu medzi firmami a akademickou sférou, prispieva k rastu a rozvoju najmä malých a stredných inovačných firiem a posilňuje konkurencieschopnosť stredočeského regiónu v rámci českej i globálnej ekonomiky.

V roku 2018 sme sa stali oficiálnym partnerom spoločnosti SOYL v strednej a východnej Európe. SOYL je technologická spoločnosť so sídlom vo Veľkej Británii a už od roku 1993 sa zaoberá vývojom aplikácií a využívaním dát na precízne poľnohospodárstvo. So spoločnosťou máme spoločné niektoré technológie pre variabilné aplikácie.